Gotowe raporty rynkowe – dlaczego warto je zamawiać?

 

Zależy Ci na przeprowadzeniu analizy rynku lub badania, ale przerażają Cię koszty z tym związane? Warto rozważyć zakup gotowych raportów rynkowych. To bardzo wartościowa alternatywa. Na co koniecznie należy zwrócić uwagę, by otrzymać produkt wysokiej jakości i cenne informacje z biznesowego punktu widzenia.

 

Czym są gotowe raporty rynkowe?

 

Raporty rynkowe są opracowaniami wyników badań, które przeprowadzają profesjonaliści. Można je kupować w różnych formatach: doc, PDF, dokument programu Excel czy też w formie prezentacji multimedialnej. Zakup gotowych raportów rynkowych pozwoli Ci sporo zaoszczędzić, a także znacznie usprawnią się Twoje działania biznesowe. Ich ogromną zaletą jest fakt, że pozwalają zapoznać się z najważniejszymi wynikami z badań, a także masz możliwość przejrzenia spisu treści oraz zestawienia tabel. To pozwala Ci uniknąć rozczarowania po zakupie.

 

Po co nam raporty rynkowe?

 

Przeprowadzanie badań rynkowych jest bardzo istotne dla sprawnego funkcjonowania naszej firmy. Raporty rynkowe pozwalają odpowiedzieć sobie na szereg bardzo ważnych pytań:

 

- kim są nasi klienci?

- jakie są ich potrzeby?

- kto należy do konkurencji?

- jak rynek przyjmie produkt, który chcemy wprowadzić?

 

Gotowe raporty rynkowe są idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy poszukują jak najbardziej wiarygodnych danych z rzetelnie przepracowanych badań. Poleca się je szczególnie tym, którym zależy na jak najszybszym czasie oraz na niskich kosztach.

 

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie raportów rynkowych?

 

Na początku powinniśmy dowiedzieć się jak najwięcej o agencji badawczej, z usług której zamierzamy korzystać. Jak długo funkcjonuje na rynku, czy jest wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS), a następnie koniecznie przejrzeć skróconą wersję gotowych raportów rynkowych. Pamiętajmy, że firma badawcza powinna istnieć na rynku co najmniej kilkanaście lat – wówczas mamy pewność, że raport zostanie rzetelnie przeprowadzony i będzie miał wysoką wartość merytoryczną. Poza obejrzenie skróconej wersji projektu, warto także sprawdzić spis treści oraz aneks w formie tabel oraz wykresów. To pozwoli Ci uniknąć zakupu bezużytecznego produktu.

 

Jakie są ceny gotowych raportów rynkowych?

 

Ceny raportów rynkowych wahają się w granicach od 500 zł do kilku tysięcy zł. Pamiętajmy jednak, aby nie próbować oszczędzać i nie kupować najtańszych dostępnych na rynku raportów. Decydujmy się raczej na te od 800 zł wzwyż. Poniżej mogą nas nie usatysfakcjonować pod kątem merytorycznym. Warto natomiast korzystać z promocji, np. firm badawczych, które w trakcie kilku pierwszych miesięcy od sporządzenia opracowania oferują bardzo atrakcyjne ceny.

Badania ankietowe od 4 zł.