Badania telefoniczne sposobem na sukces Twojej firmy

 

 

 

W dzisiejszych czasach istnieje wiele metod pozyskiwania danych, które umożliwiają naszej firmie zaistnienie na rynku, a także odniesienie sporego sukcesu. Aby uzyskać interesujące nas informacje, musimy skorzystać z metody, która będzie dla nas jak najbardziej opłacalna, a także rozsądna. Dlatego też warto wspomnieć o badaniach telefonicznych.

 

Czym są badania telefoniczne?

 

Jest to metoda pozyskiwania danych za pośrednictwem telefonu. Polega ona na tym, iż ankieter przeprowadza z respondentem krótki lub też bardziej rozbudowany wywiad, uzyskując pożądane przez klienta informacje. Są one od razu kodowane na komputerze, dzięki czemu cały proces jest krótki i niedrogi.

 

Tego rodzaju badania opinii mają wiele zalet – przede wszystkim ankieterzy są w stanie zrealizować wiele wywiadów w krótkim czasie i uzyskać sporą ilość danych w przeciągu jednego dnia. Ich praca jest stale kontrolowana, więc możemy być pewni, że otrzymane dane są najwyższej jakości.

 

W tej metodzie niemalże nie istnieje ryzyko niebezpieczeństwa wystąpienia jakichkolwiek błędów. Nie mamy tu do czynienia z kwestionariuszami papierowymi, lecz elektronicznymi, gdzie wystarczy zaznaczyć prawidłową odpowiedź, a informacje lądują od razu w bazie danych.

 

Trzeba przyznać, że ten rodzaj badań opinii charakteryzuje się niskimi kosztami realizacji w porównaniu do innych metod. Ponadto mamy tu możliwość dotarcia do grup trudno dostępnych, jak na przykład osoby na wysokich i ważnych stanowiskach – wykonując ankietę w sposób tradycyjny istnieje małe prawdopodobieństwo, że mielibyśmy okazję spotkać się z takimi osobami.

 

W jaki sposób odbywa się takie badanie?

 

W pierwszej kolejności ankieter wykonuje telefon do respondenta i po uzyskaniu zgody na przeprowadzenie ankiety przystępuje do zadawania pytań. Wszystko odbywa się za pośrednictwem telefonu oraz komputera – w nim znajdują się wszystkie ankiety i zaznaczane są odpowiedzi. Dzięki niemu możemy również tworzyć rozbudowane odpowiedzi, a także pytania.

 

Ponadto komputer daje nam więcej możliwości:

 

- tworzenie pytań wielopoziomowych,

- rotacje i randomizacje odpowiedzi,

- ustawienie drzewka pytań,

- synchronizacja bazy z wypełnieniem kwot,

- możliwość dopuszczenia bądź odrzucenia ankiety do wyniku zbiorowego,

- rejestrowanie jakichkolwiek błędów ankietera,

- niezwykle szeroki zakres funkcji oraz narzędzi, który dostosowany jest na potrzeby każdego projektu.

 

Tego rodzaju badania możemy wykorzystywać jako badania konsumenckie, ale również jako badania business to business. Są to nowoczesne możliwości, które stają się dla naszej firmy prawdziwą szansą na sukces.

 

 

 

Badania ankietowe od 4 zł.